HIGHEST RATED

SAP2000 ‘de Bir Cami Projesinin Analizi

FREE $19.99
Udemy

Description

-BU EĞİTİM SETİNDE SAP2000 PROGRAMINI TBDY2018 KAPSAMINDA ÖĞRENİP , BETONARME BİR CAMİ PROJESİNİN ANALİZ VE YORUMLAMASINI YAPABİLECEKSİNİZ. ORTAYA ÇIKACAK OLAN SORUNLARI ÇÖZME BECERİSİ KAZANACAKSINIZ. SAP2000 VE AUTOCAD PROGRAMINI PARALEL BİR SEKİLDE KULLANABİLECEKSİNİZ.TBDY2018 HAKKINDA BLGİ SAHİBİ OLACAKSINIZ. SAP2000’DE ZAMAN TANIMLI DEPREM ANALİZİ YAPABİLECEKSİNİZ.

-SAP2000, HER TÜRLÜ YAPI SİSTEMİNİN TASARIM VE ANALİZİ İÇİN KULLANILAN BİR İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ PROGRAMIDIR. “ STRUCTURAL ANALYSİS PROGRAM” SÖZCÜĞÜNÜN BAŞ HARFLERİNİN BİRLEŞTİRİLMESİYLE OLUŞAN SAP SÖZCÜĞÜ, “YAPISAL ANALİZ PROGRAMI” ANLAMINA GELMEKTEDİR. SAP2000 KULLANARAK İKİ BOYUTLUDAN ÜÇ BOYUTLUYA, BASİT GEOMETRİDEN KOMPLEKS GEOMETRİYE PEK ÇOK YAPI MODELLENEBİLİR, ANALİZİ YAPILABİLİR VE OPTİMİZE EDİLEBİLİR.BİZİM  KURSUMUZDA İSE AYNI  ANALİZ ÜZERİNE DURULACAKTIR.

–SAP2000 PROGRAMINI KULLANARAK İKİ VE ÜÇ BOYUTLU PROJELER ÇİZEBİLİR, BASİT VE KARMAŞIK GEOMETRİK YAPILAR TASARLANABİLİR, ANALİZ YAPILIP RAPORLANABİLİR. NESNE TABANLI ARAYÜZE SAHİP OLAN VE MODELLEME İÇİN GEREKLİ ŞABLONLARI BÜNYESİNDE BULUNDURAN SAP2000 MODELLEME SÜRECİNİ HIZLANDIRIR. SAP2000 YAPI TÜRLERİ İÇİN KİRİŞLER, KAFESLER, MERDİVENLER, BORULAR GİBİ PARAMETRİK ŞABLONLAR İÇERİR. YAPILAN MODELLEMELERİ BAŞARILI OLARAK GÖRÜNTÜLEYEN SAP2000 KARMAŞIK GEOMETRİYE SAHİP MODELLEMELERİDE KOLAYLIK GÖRÜNTÜLEYİP DEĞİŞTİRMEYE OLANAK SAĞLIYOR. SAP2000 IZGARALARI KARTEZYEN VEYA SİLİNDİRİK OLARAK TANIMLAR, IZGARA SAYISINDA BİR SINIRLAMA TANIMAZ VE IZGARALAR İSTENİLEN YÖNDE DÖNDÜRÜLEBİLİR. YAPILAN MODELİN HER IZGARA HATTINDAKİ PLAN VE YÜKSEKLİK GÖRÜNÜMLERİNİ OTOMATİK OLARAK OLUŞTURUR. YAPILAN MODELLERİN VERİLERİNİ BİR TABLO GÖRÜNÜMÜNDE DÜZENLEMESİNE OLANAK TANIYAN SAP2000 BU ÖZELLİĞİ İLE MODELDE DEĞİŞİKLİK YAPMA KOLAYLIĞI SUNAR. SAP2000 YAPISAL NESNELERİ BİRBİRİNE BAĞLARKEN KESİŞİM NOKTALARINI OTOMATİK OLARAK OLUŞTURUR. SAP2000 BÜNYESİNDE ULUSLARARASI STANDART BETON, ÇELİK VE KOMPOZİT KESİT ÖZELLİKLERİNE SAHİP BİR KÜTÜPHANE BULUNDURUR. DOĞRUSAL OLMAYAN MALZEMELERİN DAVRANIŞLARI FİBER MENTEŞELER KULLANILARAK MODELLENDİRİLEBİLİR. SAP2000 YEREL VE ULUSLARARASI SİSMİK VE RÜZGAR YÜKLERİNİ OTOMATİK OLARAK ÜRETİP VE UYGULAMA ÖZELLİĞİNE DE SAHİP VE GELİŞMİŞ BİR HAREKETLİ YÜK ÜRETİCİNE DE SAHİPTİR. DALGA YÜKLEME ÖZELLİĞİ İLE BU DURUMU OLUŞTURAN KAYNAKLARDAN YAPI ÜZERİNDE OTOMATİK OLARAK YÜKLEME OLUŞTURUR.ANALİZ YAPMA ÖZELLİĞİNE DE SAHİP OLAN SAP2000 ÇOK AŞAMALI STATİK ANALİZ YAPABİLİR. SAP2000 İLE YAPILAN YAPILARIN RAPORLARI DA ÇIKARILABİLİR.

-MÜFREDAT

DERS 1:DERS TANITIM VİDEOSU

DERS 2:PROJEMİZİ TANIYORUZ

DERS 3:AKSLARIN PROGRAMA GİRİLMESİ

DERS 4:MALZEMELERİN VE KESİTLERİN PROGRAMA TANIMLANMASI

DERS 5:ZEMİN KAT PLANININ KOLON VE KİRİŞLERİNİN PROGRAMA GİRİLMESİ

DERS 6:CAMİ KAT PLANI VE MAHVEL KAT PLANININDA BULUNAN KOLON VE KİRİŞLERİN PROGRAMA ÇİZİLMESİ

DERS 7:DÖŞEMELERİN ÇİZİLMESİ

DERS 8:KUBBE ÇİZİMİ 1

DERS 9:KUBBE ÇİZİMİ 2

DERS 10: KUBBE ÇİZİMİ 3

DERS 11:ÇATI PLANINA KUBBE ÇİZİMİ ÖNCESİ KONSOL DÖŞEME VE KİRİŞ ÇİZİLMESİ

DERS 12:KUBBE ÇİZİMİ 4

DERS 13:MİNARE ÇİZİMİ 1

DERS 14:MİNARE ÇİZİMİ 2

DERS 15:TEMELİN ÇİZİLMESİ

DERS 16:YAPIYA KARAKTERİSTİK YÜKLERİN ETKİ ETTİRİLMESİ 1

DERS 17:YAPIYA KARAKTERİSTİK YÜKLERİN ETKİ ETTİRİLMESİ 2

DERS 18:YAPIYA KARAKTERİSTİK YÜKLERİN ETKİ ETTİRİLMESİ 3

DERS 19:ZAMAN TANIMLI ANALİZ İÇİN GEREKLİ VERİLERİ GİRİLMESİ

DERS 20:  ANALİZİN YAPILMASI VE YORUMLANMASI

Who this course is for:

  • İNŞAAT MÜHENDİSİ ADAYLARI VE İNŞAAT MÜHENDİSLERİ.

Even Your Small Donation Will Help Us to Keep This Platform Alive

Be The 2nd to Donate

Learning Army
Logo