İş Dünyasında Profesyonel İletişim ve İkna Teknikleri

FREE $19.99
Udemy

Description

İletişim tekniklerinden ikna psikolojisi ile birleştirilmiş olan Profesyonel İletişim ve  İkna teknikleri ile İknaının sihirli dünyasını keşfedin. Teorik bilgiden ziyade eğitim içeriğinde uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamalar üzerinden giderek daha etkili bir öğrenme süreci yaşayabilirsiniz.

100 kişinin katıldığı eğitimden canlı olarak çekilmiş ve bir çok insan ile uygulama yapılmıştır. Profesyonel iletişim ve ikna teknikleri ile daha etkili bir iletişim süreci oluşturabilir, satış ve pazarlama alanında kendinize katkı sağlayabilir, evliliğinizde veya partnerinizle anlaşmada bir üst seviyeye terfi edebilirsiniz.

İş dünyasının en etkin konularından biri iletişimdir. İletişim iş dünyasında o kadar değerli ki tüm iş faaliyetleri bu iletişim üzerine kurulmuştur. Savaşı masada kazanmamıza veya kaybetmemize neden olan ne? Reklamlarda ve politik kampanyalarda hangi teknikler kullanılıyor? Bizi nasıl etkisi altına alıyor? Sorularını cevaplayıp bu teknikleri kendi hayatımızda insanları etkimiz altına almak için nasıl kullanabileceğimiz üstüne ilham bulacağız!

Etkileyici ikna ve iletişim yöntemleri ile iş yaşamınızdan tutun özel yaşantınıza varana dek tüm iletişim dinamikleriniz yeniden şekillenecek; algınız değişecek! Bu eğitimle hem kendimizi daha iyi tanıyacağız, hem de karşı tarafın kim olduğunu daha iyi anlayıp onunla iletişimimizi daha güçlü tutabileceğiz. Bunu yaparken de iyi bir terapistin uyguladığı bilimsel teknikleri uygulayacağız.

Yaklaşık 450 Milyon yıldır var olan insan iletişim kurarken önce sözlü sonra yazılı iletişim kurmaya başladı. Sözlü iletişim 40.00 yıldır etrafımızdayken, yazılı sözcükler 10.000 yıldır etrafımızda.3 Yani insanları ikna etmek için kullanılan tekniklerde görsel, duyusal ve dokunsal araçların kullanılmasının da son zamanlarda yapılan çalışmalarda ön plana çıktığını görüyoruz. Bu konuda yapılan araştırmalara baktığımızda, insanlara bir şey satmak için de duyguların harekete geçirilmesi gerektiği bilimsel olarak da kanıtlanmış olduğunu görebiliyoruz. Patrick Renvoise ve C. Morin ‘in ‘’Nöro Marketing, Müşterinizin Beynindeki Satın Alma Düğmesine Basmak!’’ isimli kitabında satın alma kararlarının eski beyin tarafından verildiğini ve eski beynin görsel uyarıcılarla ve duygularla tetiklenerek ikna olduğu anlatılmaktadır.

Who this course is for:

  • İletişim
  • Koçluk
  • Kişisel Gelişim
  • İkna Teknikleri
  • İletişim ve İkna
  • Karakter analizi

Even Your Small Donation Will Help Us to Keep This Platform Alive

Be The 2nd to Donate

Learning Army
Logo