HIGHEST RATED

İngilizce Mülakat Teknikleri ve Pratikleri 1

FREE $19.99
Udemy

Description

İngilizce mülakatlarda size sorulan çok naif sorular aslında ciddi cevaplar vermenizi gerektirir.

İngilizce mülakat eğitimi program içeriği iş mülakatlarında en çok sorulan sorular ve bunlara verilmesi beklenen cevaplar üzerine şekillenmiştir. Kursiyerlere İnsan Kaynakları uzmanlarının belirlediği ve mülakatlarda en çok değerlendirdiği 48 sorudan oluşan bir yol haritası verilir.

Bu eğitimde 48 soruluk yol haritamızın 21 sorusu, sorulara verilmesi gereken etkili cevaplar ve bunlar üzerine sizlerin yapacağı pratikler var.

48 soruluk eğitimi yazılı ve sözlü tüm cevaplarıyla tamamlayan kursiyerlere, isimlerine özel imzalı kurum basılı sertifikası yollanacaktır.

Aynı zamanda NLP uzmanı olan eğitmenimiz sizi yaşayacağınız bu stresli toplantı için motive eder. Tüm sorulara İK uzmanlarının beklentileri doğrultusunda cevaplar hazırlanmıştır ve örnek yapılar kursiyerin muhtemel gireceği firma doğrultusunda tekrar şekillenir.

Kursiyer mülakatta yaşayacağı gerçek zamanlı durumu defalarca pratik eder. Kursiyerlerden cevaplarının bir kısmını kayda alması istenir ve ilgili cevaplar öğrenci ile birlikte değerlendirilir. Kursiyer bu eğitimde sadece İngilizce pratikleri yapmakla kalmaz aynı zamanda İK uzmanlarının beklediği cevapları da pratikler yapmış olarak ve en iyi şekilde kavramış olur.

İngilizce mülakatlarda sorulan basit sorular, zekice cevaplar gerektirir.

Tell me about yourself. (Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?)

Tüm mülakatlar aslında bu veya benzeri çok samimi bir soru ile başlar. Ancak, İK uzmanlarının amacı sizi rahatlatmak ve samimi olmanızı sağlamak değildir. Sizi işe alacak insanlar, sizin yakın dostlarınız değillerdir. Size ne kadar samimi olurlarsa olsunlar, asla bir dostunuzla konuşur gibi bir dil kullanmamalısınız. Bu sebeple kendinizle ilgili bireysel özelliklerden bahsetmemelisiniz çünkü ellerinde özgeçmişiniz zaten bulunmaktadır.

İK uzmanlarının asıl istedikleri, başvurulan iş ilanına neden uygun olduğunuzu anlamak, yetilerinizin iş ilanında yazan iş gereksinimlerine ne kadar karşıladığını gözlemlemek ve daha önceki deneyimlerinizin başvurduğunuz yeni pozisyon için uygunluğunu kavramak içindir. Yani kendinizden bahsederken her cümleniz, ilgili pozisyon için neden aranan kişi olduğunuzu söylemek üzere olmalıdır. Böyle bir cevap hangi okullardan mezun olduğunuzdan, üniversite yıllarında yaptığını yurtdışı gezilerinden veya hobilerinizden çok daha doğru ve etkilidir.

Who this course is for:

  • Yeni bir işe girecek kişiler ve İngilizce mülakat yapacak kişiler
  • Daha etkili mülakat yapmak isteyenler
  • İngilizce pratiklerini özel amaçlı biçimde arttırmak isteyenler

Even Your Small Donation Will Help Us to Keep This Platform Alive

Be The 2nd to Donate

Learning Army
Logo