HIGHEST RATED

HTML ve CSS ile Kurumsal Site + Blog Sitesi Geliştirme

FREE $19.99
Udemy

Description

Kursumuzda HTML ve CSS temel bilgileri örneklerle işlendi, kursumuzun sonunda Kurumsal Web Sitesi, Blog Sitesi ve Login Form projeleri geliştirdi.

HTML web sitelerinin iskelet yapısını oluşturduğumuz kısımdır.CSS oluşturulan tasarım kısmımıza görünüm kazandırır.HTML ve CSS web geliştirme alanının olmazsa olmazlarıdır. Bu kursumuzla birlikte HTML ve CSS alanında bilmeniz gerekenleri öğreneceksiniz. Kursumuz boyunca yaptığımız uygulamarı sizde kendiniz deniyerek daha çok gelişebilirsiniz.  Eğitim dahilinde sıfırdan en ileri seviyeye kadar HTML ve CSS’in yapıları ayrıntılı şekilde işlenmektedir.

HTML web sayfalarını oluşturmak için kullanılan standart metin işaretleme dilidir.Web tasarım alanında yoğun olarak kullanılan CSS, html kavramından sonra karşınıza çıkan ilk biçimlendirme dilidir.HTML ile birlikte entegre şekilde çalışan CSS, oluşturduğunuz web sayfalarında yapacağınız özellikleri geliştirmenize olanak sağlar.

Web sayfalarının renklerini, fontlarını, görsel efektlerini ve tüm öğeleri CSS stil şablonlarıyla biçimlendirebilirsiniz. Web sitelerinde gördüğümüz bütün elemanların etiket adı verdiğimiz elemenleri vardır. HTML etiketler ile yazılır. CSS’in sahip olduğu seçiciler vardır. Bunlar id ve class olarak ikiye ayrılır. HTML etiketlerinde tanımladığımız seçici isimleriyle birlikte CSS kullanarak etiketleri biçimlendiririz.

Kursumuz ile birlikte :

  • Yapmak istediğiniz tüm web tasarımlarını sıfırdan başlayarak kendiniz rahatlıkla yapabileceksiniz.
  • HTML5 ve CSS3 kullanarak kendi web sitelerinizi ve kurumsal web sitelerinizi yapabileceksiniz.
  • Responsive (Tüm cihazlara duyarlı) web siteleri hazırlayabileceksiniz.
  • Mevcut sayfaları düzenleyebilecek yetkinlik kazanacaksınız.

Who this course is for:

  • Web Geliştirme Alanında Gelişmek İsteyenler

Even Your Small Donation Will Help Us to Keep This Platform Alive

Be The 2nd to Donate

Learning Army
Logo